-25% на SPF Dr.Ceuracle Hyal Reyouth Moist Sun

Що таке AHA кислота та як її використовувати?

Коли ви думаєте про хімічний пілінг, перше, що може прийти в голову, це невдалий досвід Саманти Джонс з ним у серіалі «Секс у великому місті». Але часи змінилися, як і наші думки про ці активні компоненти, давайте встановимо все, що потрібно знати про альфа-гідроксикислоти.


Зміст

  1. Що таке АНА кислоти?
  2. Переваги АНА кислот
  3. Яку концентрацію АНА слід використовувати?
  4. Побічні ефекти АНА кислот
  5. Яка різниця між AHA та BHA?
  6. Корейська косметика з АНА кислотами

Що таке AHA кислоти?

Альфа-гідроксикислоти (AHA) — це група рослинних і тваринних кислот, які використовуються в різноманітних засобах для догляду за шкірою. До них належать сироватки, тонери та креми, а також періодичні концентровані процедури за допомогою хімічних пілінгів.

Існує сім типів AHA, які зазвичай використовуються в косметичних засобах. До них належать:

  • лимонна кислота (з цитрусових)
  • гліколева кислота (з цукрової тростини)
  • гідроксикапронова кислота (з маточного молочка)
  • гідроксикаприлова кислота (тваринного походження)
  • молочна кислота (з лактози або інших вуглеводів)
  • яблучна кислота (з фруктів)
  • винна кислота (з винограду)

AHA в основному використовуються для відлущування. Вони також мють такі переваги:

  • сприяють виробленню колагену та кровотоку
  • покращує зовнішній вигляд поверхневих ліній і зморшок
  • запобігти появі запалень
  • освітлюють колір обличчя
  • підвищити засвоюваність продукту

Переваги АНА кислот

1. АНА допомагають відлущувати ороговілий шар шкіри

AHA в основному використовуються для відлущування. Фактично, це основа для всіх інших переваг, які пропонують AHA.

Відлущування – це процес, під час якого клітини шкіри на поверхні відшаровуються. Це допомагає видалити ороговілі клітини шкіри, але також відкриває шлях для нових клітин шкіри.

З віком природний клітинний цикл шкіри сповільнюється, що може призвести до накопичення ороговілих клітин шкіри. Коли у вас забагато ороговілих клітин шкіри, вони можуть накопичуватися і робити ваш колір обличчя тьмяним.

Накопичення ороговілих клітин шкіри також може посилити інші проблеми зі шкірою, такі як:

  • зморшки
  • пігментні плями
  • акне

Проте не всі AHA мають однакову відлущувальну дію. Рівень відлущування визначається типом AHA, який ви використовуєте. За емпіричним правилом, чим більше AHA міститься в продукті, тим сильніший ефект відлущування.

2. АНА допомагають освітлити шкіру

Коли АНА кислоти відлущують вашу шкіру, ороговілі клітини шкіри розщеплюються. Нова шкіра, що з’являється під нею, яскравіша та сяюча. AHA з гліколевою кислотою можуть допомогти розщепити накопичення клітин шкіри, а продукти з лимонною кислотою можуть ще більше освітлити шкіру.

3. АНА сприяють виробленню колагену

Колаген – це багата білком клітковина, яка допомагає підтримувати шкіру гладкою. З віком ці волокна руйнуються. Пошкодження сонцем також може прискорити руйнування колагену. Це може призвести до в’янення шкіри.

Сам колаген знаходиться в середньому шарі шкіри (дермі). Коли верхній шар (епідерміс) видаляється, такі компоненти, як AHA, можуть працювати на дермі. AHA можуть сприяти виробленню колагену, руйнуючи старі колагенові волокна, щоб звільнити місце для нових.

4. АНА допомагають зменшити видимість поверхневих ліній і зморшок

AHA відомі своєю дією проти старіння, і зморшки на поверхні не є винятком. Одне дослідження 2015 року Trusted Source повідомило, що 9 із 10 добровольців, які використовували AHA протягом трьох тижнів, відчули значне покращення загальної текстури шкіри.

Проте важливо пам’ятати, що AHA діють лише на поверхневі лінії та зморшки, а не на глибокі зморшки.

5. АНА сприяють притоку крові до шкіри

AHA мають протизапальні властивості, які можуть сприяти припливу крові до шкіри. Це може допомогти виправити блідий, тьмяний колір обличчя. Правильний кровообіг також забезпечує отримання клітинами шкіри необхідних поживних речовин через збагачені киснем еритроцити.

6. АНА допомагають лікувати та запобігають появі акне

Ви можете бути знайомі з пероксидом бензоїлу та іншими компонентами для боротьби з акне. Проте AHA також можуть допомогти лікувати та запобігати рецидиву акне.

Запалення з’являються, коли ваші пори закупорюються поєднанням ороговілих клітин шкіри, жиру (шкірного жиру) і бактерій. Відлущування за допомогою AHA кислот може допомогти послабити та усунути закупорку пор. Постійне використання також може запобігти утворенню закупорень у майбутньому.

AHA також можуть зменшити розмір розширених пор, які зазвичай спостерігаються на шкірі, схильній до висипань. Обмін клітин шкіри від відлущування гліколевої та молочної кислот може навіть зменшити постакне. Деякі засоби від прищів також містять інші AHA, такі як лимонна та яблучна кислоти, які допомагають заспокоїти запалену шкіру.

Ви можете використовувати засоби з AHA кислотами також на інших ділянках, схильних до акне, включаючи спину та груди.

Може пройти два-три місяці, перш ніж ви почнете спостерігати значне покращення стану акне. Важливо набратися терпіння, поки засоби діють, щоб з часом позбутися від запалень.

7. АНА сприяють підвищенню засвоєння інших засобів

На додаток до власних явних переваг, AHA можуть покращити дію інших засобів догляду, покращивши їх поглинання шкірою.

Наприклад, якщо у вас занадто багато ороговілих клітин шкіри, ваш зволожуючий крем просто лягає зверху, не зволожуючи нові клітини шкіри під ним. AHA, такі як гліколева кислота, можуть пробити цей шар ороговілих клітин шкіри, дозволяючи вашому зволожуючому крему ефективніше зволожувати нові клітини шкіри.

Яку концентрацію АНА слід використовувати?

Як правило, FDA Trusted Source рекомендує продукти з AHA із загальною концентрацією AHA менше 10 відсотків. Це допомагає запобігти побічним ефектам від AHA.

Засоби для щоденного використання, такі як сироватка, тонер та зволожуючі засоби, містять нижчу концентрацію AHA.

Засоби з високою концентрацією, такі як пілінги гліколевою кислотою, використовуються рідше, щоб зменшити ризик побічних ефектів.

Побічні ефекти АНА кислот

Якщо ви ніколи раніше не використовували AHA кислот, у вас можуть виникнути незначні побічні ефекти, поки ваша шкіра звикне до засобу.

Тимчасові побічні ефекти можуть включати:

  • печіння
  • свербіж
  • пухирі
  • дерматит (екзема)

Щоб зменшити ризик подразнення, рекомендують використовувати засоби з AHA кислотами через день. Коли ваша шкіра звикне до них, ви можете почати наносити AHA щодня.

Також будьте особливо обережні, виходячи на сонце. Ефект відлущування висококонцентрованих AHA може зробити вашу шкіру більш чутливою до УФ-променів протягом одного тижня після використання. Ви повинні наносити сонцезахисний крем щодня та повторювати його частіше, щоб запобігти сонячним опікам.


⏩ Підбірка сонцезахисних кремів SPF на новітніх хімічних фільтрах


Перед використанням слід проконсультуватися з лікарем, якщо у вас є:

  • щойно поголена шкіра
  • порізи або опіки на шкірі
  • розацеа
  • псоріаз
  • екзема

Яка різниця між AHA та BHA?

Є кілька видів AHA, тоді як саліцилова кислота є єдиною BHA.

BHA можуть бути такими ж ефективними, як і AHA, для лікування запалень, покращення текстури та зміни кольору, пов’язаного із сонячними променями. Саліцилова кислота також менш подразнює, що може бути кращим, якщо у вас чутлива шкіра.

Якщо у вас є кілька проблем зі шкірою, ви можете поекспериментувати як з AHA, так і з BHA, але підходити до цього слід обережно. AHA можуть бути більш доречними для проблем шкіри, пов’язаних з віком, тоді як BHA можуть бути найкращими, якщо у вас чутлива шкіра, схильна до запалень. Для останнього ви можете використовувати BHA щодня, наприклад, тонер із саліциловою кислотою, а потім щотижня робити пілінг шкіри, що містить AHA, для глибшого відлущування.

Використовуючи кілька засобів для шкіри, важливо включати їх у свій догляд поступово. Використання занадто великої кількості AHA, BHA одночасно може викликати подразнення. У свою чергу, це може зробити зморшки, запалення та інші проблеми зі шкірою більш помітними.

Корейська косметика з АНА кислотами

Сиворотка з молочною кислотою Cos De BAHA Lactic Acid Serum бережно відлущує шкіру, вирівнює рельєф, значно покращує текстуру шкіри, при цьому діє не агресивно, не травмує і не подразнює шкіру. Вона м’яко висвітлює пігментацію, вирівнює тон, робить шкіру гладкою і сяючої. Молочна кислота 12,5% має кератолітичну дію, рівномірно відшаровує поверхню, бореться з нерівностями та тьмяністю. Також вона зв’язує молекули води і має виражену зволожуючу дію, підвищує пружність шкіри, зміцнює її тургор. Молочна кислота володіє антиоксидантними властивостями, що також впливає на збереження краси та молодості шкіри.

Cos De BAHA Lactic Acid Serum 12,5% 30 мл

Cos De BAHA Lactic Acid Serum 12,5% 30 мл

Сироватка з молочною кислотою 12.5%

575  грн

Тонер з мигдалевою кислотою By Wishtrend Mandelic Acid 5 Prep Water створений для м’якого відлущування та оновлення шкіри. Стимулює клітинне оновлення, покращує колір обличчя, вирівнює тон шкіри. Містить 5% концентрат мигдалево кислоти, яка менш подразнює порівняно з іншими видами AHA-кислот.

By Wishtrend Mandelic Acid 5% Prep Water 120 мл

By Wishtrend Mandelic Acid 5% Prep Water 120 мл

М'який тонер-ексфоліант із мигдалевою кислотою

995  грн

Сироватка з гліколевою кислотою Cos De BAHA Glycolic Acid 10 AHA Serum відлущує шкіру, видаляє ороговілі клітини, вирівнює рельєф, робить шкіру гладкою та сяючою. Сироватка нормалізує роботу сальних залоз, очищає та звужує пори, бореться з чорними цятками, комедонами та іншими акне елементами. Освітлює постакне, запобігає появі застійних плям та рубців.

Cos De BAHA Glycolic Acid 10% AHA Serum 30 мл

Cos De BAHA Glycolic Acid 10% AHA Serum 30 мл

Відновлююча пілінг-сироватка з гліколевою кислотою

620  грн

 

Вам може сподобатись

Вітамін С у косметиці для догляду за шкірою
У той час як деякі активні компоненти для догляду за шкірою оповиті невідомістю, інші більш...
Детальніше
Бакучіол: природна альтернатива ретинолу, все що потрібно знати
Хоча ніхто не сперечається, що ретинол чудово працює, також відомо, що засоби, які містять цей...
Детальніше

Сайт використовує Cookies файли. Читати політику приватності