Накопичувальна знижка до -13% та знижка на перше замовлення до 9%

Вітамін С у косметиці для догляду за шкірою

У той час як деякі активні компоненти для догляду за шкірою оповиті невідомістю, інші більш знайомі, одним із останніх є вітамін С. Він настільки всюдисущий, що ви, напевно, зустрічали його у складі освітлюючих засобів, кремах для очей, що зменшують зморшки, антивікових сироватках та інших засобах. Але якщо ви ще не включили косметику з вітаміном С у свій догляд за шкірою, дозвольте нам навести декілька причин, чому це необхідно.


Зміст

  1. Що таке вітамін С?
  2. Яка дія вітаміну С на шкіру?
  3. Переваги вітаміну С для шкіри.
  4. Як використовувати вітамін С
  5. Побічні ефекти вітаміну С на шкіру
  6. Сироватки з вітаміном С

Що таке вітамін С?

Вітамін С є важливою живильною речовиною, необхідною для росту та відновлення тканин у всіх частинах тіла, включаючи шкіру, але ми не можемо виробляти його самостійно. Потужний антиоксидант природним чином міститься у фруктах і овочах і зазвичай виробляється синтетично та міститься у засобах для догляду за шкірою, таких як зволожуючі креми, тонери та сироватки.

Важливо відзначити, що вітамін С має як активну, так і неактивну форми. Залежно від формули, застосування вітаміну С не може зробити абсолютно нічого або може працювати як потужний антиоксидант. 

Першою формою вітаміну С, яку варто згадати, є чиста форма, L-аскорбінова кислота. Це найбільш біологічно активна і добре вивчена форма вітаміну С, але існує також кілька похідних вітаміну С, таких як аскорбілфосфат натрію, аскорбілпальмітат, ретиніласкорбат, тетрагексилдециласкорбат і аскорбілфосфат магнію.

Ці похідні не є чистим вітаміном С, вони поєднані з іншими активними компонентами, які можуть допомогти зберегти вітамін С стабільним. Коли ці похідні контактують зі шкірою, вони вивільняють на шкіру чистий вітамін С. Наприклад, якщо засіб містить 10 відсотків одного з цих похідних, він може вивільнити лише 3 відсотки чистого вітаміну С на шкірі. Варіанти здебільшого відрізняються своєю гідрофільністю (здатністю легко розчинятися у воді) та pH.

Яка дія вітаміну С на шкіру?

Щоб зрозуміти, як діє вітамін С, нам спочатку потрібно знати, як вільні радикали пошкоджують шкіру. Існує три типи вільних радикалів, але в основному ми маємо бути більш стурбовані активними формами кисню (АФК). Ми піддаємося впливу АФК через повітря, яким дихаємо (кисень), сигаретний дим, ультрафіолетове сонячне світло, стрес і смог. Вплив АФК – це не жарт: вони пошкоджують епідерміс шкіри та змінюють ДНК, бар’єр для вологи, текстуру шкіри, колір і функціонування клітин.

Щоб неозброєним оком продемонструвати вплив АФК та окислювального стресу та довести, як вітамін С протидіє їм, було проведено простий експеримент із яблуком. Дослідники покрили один кінець шматочка тонким шаром сироватки з вітаміном С, а інший залишили абсолютно недоторканим. Потім вони чекали три години. Ось що сталося:

Як бачите, сторона яблука, покрита сироваткою з вітаміном С, зовсім не окислилася. Це показує, як місцевий вітамін С може запобігати окисленню, а отже, уповільнювати видиме старіння.

Вітамін С дуже легко окислюється і втрачає свої антиоксидантні властивості під впливом тепла, світла, повітря та інших хімічних речовин. Щоб запобігти його окисленню та дезактивації, використовуйте засоби з вітаміном С, які постачаються в герметичній непрозорій упаковці та зберігайте їх у прохолодному темному середовищі. Якщо ваш засіб став коричневим, краще викинути його та замінити новою пляшкою, оскільки ця зміна кольору вказує на те, що формула окислилася та більше не діє.

Переваги вітаміну С для шкіри

Вітамін С є вражаючим інгредієнтом для догляду за шкірою, ефективність якого доведена в таких сферах:

Захищає від стресових факторів навколишнього середовища: як антиоксидант одна з основних функцій вітаміну С – захист шкіри. Звичайні клітинні процеси, а також вплив навколишнього середовища, як-от ультрафіолетове світло та забруднення, створюють вільні радикали в шкірі. Вільні радикали за своєю суттю є нестабільними молекулами, які пошкоджують клітини, сприяючи тьмяності шкіри, появі зморшок і навіть раку.

Вітамін С є антиоксидантом, це означає, що він може захищати шкіру від пошкодження вільних радикалів, спричинених впливом УФ-променів. Поглинаючи ці вільні радикали, вітамін С захищає шкіру, зберігаючи її здоровою та покращуючи видимі ознаки старіння.

Сприяє виробленню колагену: вітамін С також відіграє важливу роль у синтезі колагену. Колаген надає нашій шкірі підтримку та структуру, і коли він руйнується з віком, ми починаємо помічати зморшки та лінії. Вітамін С є необхідним кофактором для побудови колагенових волокон, без яких цей процес зупиняється.

Освітлює темні плями: Вітамін С також допомагає освітлити небажані темні плями та постзапальну гіперпігментацію або зменшити забарвлення коричневого кольору інгібуючи тирозиназу, фермент, необхідний для виробництва меланіну (пігменту), він може допомогти як освітлити наявні, так і запобігти майбутнім пігментним плямам.

Допомагає боротися з акне: згідно з дослідженням 2011 року аскорбілфосфат натрію (натрієва сіль вітаміна С) може мати антибактеріальну дію, і було доведено, що він є ефективним засобом для лікування акне. У поєднанні з тим фактом, що він менш подразнює, ніж інші форми вітаміну С, це хороший вибір для тих, хто схильний до висипань.

Як використовувати вітамін С?

Одна з тем, яка обговорюється, коли справа стосується вітаміну С, полягає в тому, який час доби найкраще застосовувати. У той час як дехто стверджує, стверджують, що ранок найбільш сприятливий для використання вітаміну С, інші притримуються використання вітаміну С у вечірній рутині.

Незалежно від того, вирішите ви застосовувати його вранці чи перед сном, уникайте використання його одночасно з бензоїлу пероксидом. Рекомендують використовувати вітамін С щодня або через день, а якщо ви використовуєте сироватку, застосовуйте її після очищення.

Побічні ефекти вітаміну С на шкіру

Яким би чудовим він не був, вітамін С не позбавлений недоліків. Перш за все, він за своєю суттю нестабільний і реакційноздатний і легко втрачає свої антиоксидантні властивості під впливом тепла, світла та повітря. Щоб виправити цю проблему, косметичні компанії перейшли на порошкоподібну форму вітаміну С, щоб допомогти підвищити стабільність, яка, теоретично, змусить його зберігатися довше та збільшити термін придатності.

Вітамін С також не легко проникає через шкірний бар’єр і залежно від формули догляду за шкірою, застосування вітаміну С іноді не може зробити абсолютно нічого або може працювати як потужний антиоксидант.

Концентрація вітаміну С повинна становити щонайменше 10 відсотків, а pH того, до чого ви його додаєте, має бути кислим, щоб забезпечити його поглинання. Важко визначити рН продуктів, і навіть якщо ви все правильно підберете, порошок може кристалізуватися на шкірі, перш ніж він вбереться, що є обов’язковим для ефективності. З цієї причини радять відмовитися від самолікування. Розумніше використовувати високоякісні продукти, які були створені в результаті обширних досліджень і розробок, щоб переконатися, що їх вітамін С доступний в оптимальній формулі для покращеної стабільності та проникнення через шкіру.

Вибираючи засоби з вітаміном С рекомендуємо добре вивчені форми вітаміну С, такі як L-аскорбінова кислота, і вибирати формули, які також містять вітамін Е, який допомагає стабілізувати вітамін С.

Сироватки з вітаміном С

Концентрована сироватка з вітаміном С Neogen Dermalogy Real Vita Serum створена на основі ніацинаміду та 22% Аскорбіл Фосфат Натрію (водорозчинна похідна вітаміну С). У комбінації з екстрактами цитрусових (лимон, лайм, апельсин, мандарин, грейпфрут), комплексом вітамінів (вітамін Е, вітамін В5), гіалуроновою кислотою та колагеном, сироватка максимально швидко допоможе усунути тьмяність, глибоко зволожити, підвищити еластичність, зміцнити та наповнити шкіру енергією.

Neogen Dermalogy Real Vita Serum 32 мл

Neogen Dermalogy Real Vita Serum 32 мл

Сироватка зі стабільним вітаміном С 10%

1 190  грн

Сироватка COSRX The Vitamin C 23 Serum з високою концентрацією вітаміну C 23% (Ascorbic Acid, Ethyl Ascorbyl Ether) забезпечує відбілювання гіперпігментації, підвищує синтез колагену, надає пружність та еластичність, захищає від вільних радикалів, при цьому працює дуже делікатно, не викликаючи подразнення та почервоніння.

Не в наявності COSRX The Vitamin C 23 Serum 20 мл

COSRX The Vitamin C 23 Serum 20 мл

Сироватка з вітаміном С 23%

750  грн

Освітлююча сироватка Cos De BAHA Vitamin C 15 Serum ефективно покращує колір обличчя і розгладжує текстуру шкіри, наповнює її здоровим сяйвом. В складі 15% аскорбінової кислоти. Сироватка освітлює небажану пігментацію та пост-акне та регулює вироблення меланіну. Має потужну антиоксидантну активність.

Cos De BAHA Vitamin C 15 Serum 30 мл

Cos De BAHA Vitamin C 15 Serum 30 мл

Освітлююча сироватка з вітаміном С

5.00/5 (Відгуки : 1)
655  грн

 

 

 

 

Вам може сподобатись

Бакучіол: природна альтернатива ретинолу, все що потрібно знати
Хоча ніхто не сперечається, що ретинол чудово працює, також відомо, що засоби, які містять цей...
Детальніше
Ніацинамід в косметиці
Ніацинамід, він же вітамін B3 — є одним із інгредієнтів, які можна знайти майже в...
Детальніше

Сайт використовує Cookies файли. Читати політику приватності