-25% на SPF Dr.Ceuracle Hyal Reyouth Moist Sun

Як визначити свій тип шкіри?

Різні типи шкіри, включаючи жирну, суху, нормальну, комбіновану та чутливу, мають різні потреби. Тому першим кроком у правильному догляді за шкірою є визначення її типу. Але як дізнатися, який у вас тип шкіри? Відповідь можна знайти шляхом простого спостереження.


Зміст статті

 1. Тест на визначення типу шкіри
 2. Який мій тип шкіри? Загальні характеристики кожного типу
 3. Жирна шкіра
 4. Суха шіра
 5. Нормальна шкіра
 6. Комбінована шкіра
 7. Чутлива шкіра

Згідно з даними Американської академії дерматології (AAD), існує п’ять основних типів шкіри: жирна, суха, нормальна, комбінована та чутлива. 

Кожен тип шкіри має власний набір потреб, які можуть впливати на зовнішній вигляд і колір обличчя. Зрозумівши який у вас тип шкіри, ви з легкістю зможете підібрати своїй шкірі індивідуальний догляд і захист, які їй потрібні саме зараз. 

Тест на визначення типу шкіри

Ваш тип шкіри залежить від кількості жиру, який виробляє ваша шкіра. Жирність шкіри може змінюватися з часом, а також на неї можуть впливати такі фактори, як стрес, генетика, гормони і природний процес старіння.

Є два тести, які ви можете провести вдома, щоб допоможуть вам зрозуміти, яка у вас шкіра всього за 30 хвилин

1) Метод спостереження

Цей домашній тест дозволяє визначити тип вашої шкіри, спостерігаючи за тим, як ваша шкіра поводиться після очищення.

 • Для початку вимийте обличчя м’яким миючим засобом, а потім обережно витріть його.
 • Зачекайте 30 хвилин.
 • Якщо ваша шкіра здається блискучою, швидше за все, у вас жирна шкіра.
 • Якщо вона стягнута, є помітні лущення, то швидше за все, у вас суха шкіра.
 • Якщо блиск лише в Т-зоні, швидше за все, у вас комбінована шкіра.
 • Якщо ваша шкіра відчуває себе зволоженою та комфортною, але не жирною, швидше за все, у вас нормальна шкіра.

2) Метод промокання за допопмогою паперу чи серветки 

 • Після вмивання обличчя м’яким миючим засобом висушіть його та почекайте 30 хвилин.
 • Прикладіть до шкіри аркуш паперу або матуючу серветку, потім піднесіть аркуш до світла, щоб побачити, чи є масляні плями.
 • Якщо аркуш має жирні плями з усіх ділянок обличчя, у вас жирна шкіра.
 • Якщо на аркушах видно лише невелику кількість жиру з Т-зони, у вас комбінована шкіра.
 • Якщо він мало або зовсім не вбирає жир, то, ймовірно, у вас суха шкіра.
 • Якщо ви бачите лише мінімальну кількість жиру на кожній ділянці свого обличчя, швидше за все, у вас нормальна шкіра.
 • Якщо аркуш залишився чистим, скоріше всього у вас суха шкіра.

Який мій тип шкіри? Загальні характеристики кожного типу

Як найбільший орган вашого тіла, ваша шкіра виконує низку важливих і складних функцій — від регулювання температури тіла до захисту від мікробів. Особливо це стосується зовнішнього шару вашої шкіри, також відомого як шкірний бар’єр. Цей захисний бар’єр, що складається здебільшого з ліпідів (таких як цераміди), діє як головний захисник між вашою шкірою та зовнішнім середовищем, утримуючи воду та шкідливі речовини.

Хоча здоровий шкірний бар’єр необхідний для всіх типів шкіри, також важливо пам’ятати, що шкіра кожної людини є унікальною в багатьох відношеннях. Це означає, що не існує універсального підходу до досягнення сяючої здорової шкіри. Однак існує ряд об’єднуючих характеристик, які допоможуть вам відповісти на запитання «Який у мене тип шкіри?»

Жирна шкіра

Жирна шкіра виробляє надлишок шкірного жиру, через що шкіра виглядає блискучою та жирною, особливо в Т-зоні (лоб, ніс і підборіддя). За даними Американської академії дерматології (AAD), люди з жирною шкірою можуть мати менше зморшок, але вони також можуть бути більш схильні до розширених пор, плям від вугрів.

Майте на увазі, що лише тому, що жирна шкіра виробляє більше натуральних жирів, це не означає, що вона потребує менше зволоження, ніж інші типи шкіри. Догляд для жирної шкіри зводиться до вибору правильних засобів, які живлять і зволожують, не забиваючи пори та не викликаючи висипань. Ідеальний догляд за жирною шкірою має включати гідрофільну олію чи бальзам для змивання макіяжу, м’яку пінки чи гель для вмивання, який ефективно видаляє бруд, надлишки жиру та інші забруднення. Догляд також повинен включати легкий, нежирний і некомедогенний зволожуючий крем, який забезпечує вашу жирну шкіру необхідним зволоженням.


Підбірка засобів для догляду за жирною шкірою


Суха шкіра

Суха шкіра зазвичай виробляє менше шкірного жиру, ніж інші типи шкіри. Через це вона може виглядати тьмяною і навіть лущитися. Шкіра часто здається стягнутою або менш еластичною, помітно зневодненою і може бути схильною до появи більш помітних тонких зморшок. Крім того, може виникати свербіж або подразнення.

Процедура догляду за сухою шкірою повинна включати м’які, заспокійливі та зволожуючі інгредієнти, які допомагають підтримувати захисний бар’єр шкіри, наприклад цераміди. Для сухого типу шкіри рекомендують уникати надмірно тривалого гарячого душу, частого умивання. Слід обирати засоби для догляду за шкірою, які не містять ароматизаторів, не комедогенні та не містять спирту.


Підбірка засобів для догляду за сухою шкірою


Нормальна шкіра

Нормальна шкіра збалансована, не відчувається ні занадто сухою, ні занадто жирною. Цей тип не схильний до висипань, лущення, відчуття жирності чи стягнутості. Люди з нормальною шкірою, як правило, мають маленькі пори, гладку текстуру шкіри та меншу схильність до чутливості або плям. Однак, незважаючи на те, що нормальна шкіра не має жодних особливих проблем, вона все одно потребує належного догляду, щоб виглядати якнайкраще. Ідеальний догляд для нормальної шкіри включає підтримання зволоження та захисного бар’єру шкіри.


Підбірка засобів для догляду за нормальною шкірою


Комбінована шкіра

До комбінованої шкіри належать як сухі, так і жирні ділянки, причому Т-зона зазвичай жирна, а щоки сухі або нормальні. Цей тип шкіри може змінюватися в різні пори року, а також через різні фактори, такі як стрес або гормональні коливання. Ефективне очищення та зволоження є ключовими для догляду за жирною або нормальною шкірою в одних місцях і сухою в інших.


Підбірка засобів для догляду за комбінованою шкірою


Чутлива шкіра

Будь який тип шкіри може бути чутливим. Незалежно від того, який у вас тип шкіри, якщо у вас чутлива шкіра, вона може мати подразнення, свербіж або сухість. Ці симптоми можуть бути пов’язані з тим, що шкіра є більш вразливою до зовнішніх подразників або певних інгредієнтів, як барвники чи ароматизатори.

Якщо у вас чутлива шкіра, ви можете визначити, що викликає вашу чутливість, і уникати миючих, зволожуючих засобів або інших продуктів, що містять ці специфічні інгредієнти. Ви також можете змінити середовище, щоб зменшити вплив подразників.

Важливо пам’ятати, що будь-який тип шкіри також може бути чутливим або схильним до появи вугрів, хоча люди з нормальною шкірою можуть рідше відчувати це. Однак за допомогою правильних засобів ви можете доглядати за своєю шкірою, одночасно вирішуючи такі проблеми, як чутливість і плями від акне. 


Підбірка засобів для догляду за чутливою шкірою


Однак не потрібно займатися самолікуванням, якщо ви маєте проблеми зі шкірою. Важливо вчасно звернутись до сертифікованого спеціаліста для індивідуальної оцінки стану шкіри та рекомендацій щодо найкращого догляду саме для ваших потреб шкіри.

Вам може сподобатись

Сонцезахист SPF: все що потрібно знати
В останні роки здається, що все більше людей усвідомлюють важливість захисту своєї шкіри від потенційно...
Детальніше
Вітамін А для шкіри обличчя: все що потрібно знати
Давайте перейдемо до суті: вітамін А вважається найулюбленішим основним компонентом у всій дерматології. Збентежені, тому...
Детальніше

Сайт використовує Cookies файли. Читати політику приватності