Чорна п’ятниця розпочалась🔥 до -30% на Theramid, DCL, Dr.Ceuracle, Round Lab, Allies of Skin
Захисний бар’єр шкіри – як відновити та зберегти
Я надто захопилась своїм новим ексфоліантом і фактично зняла всю шкіру. Звучить знайомо? точно. Але яким би невинним не здавався свербіж, подразнення чи печіння шкіри, насправді це ознака того, що ви пошкодили свій шкірний бар’єр, який, нагадаємо, є «щитом», що визначає, як виглядає та почувається ваша шкіра.
В цій статті розглянемо чинники, які руйнують шкірний бар’єр і як його відновити, а також поради та засоби, які варто спробувати для відновлення та підтримання шкірного бар’єру.
Зміст
- Що таке захисний бар’єр шкіри?
- Які основні функції шкірного бар’єру?
- Що може спричинити слабкий шкірний бар’єр?
- Як дізнатися, що ваш шкірний бар’єр пошкоджений?
- Чи відновлюється шкірний бар’єр сам?
- Чи варто робити пілінг, якщо мій шкірний бар’єр пошкоджено?
- Як відновити шкірний бар’єр?
- Крем для відновлення бар’єру
- Сонцезахист для відновлення шкірного бар’єру
Що таке шкірний бар’єр?
Щоб зрозуміти, що робить шкірний бар’єр, потрібно знати структуру шкіри. Ви, мабуть, чули, що шкіра складається з трьох окремих шарів. Це не зовсім так. Хоча існує три основні шари шкіри (епідерміс, дерма та гіподерма), кожен має кілька підшарів, більшість з яких виконують унікальні спеціалізовані функції. Однак у цій статті ми зосередимося на самому верхньому шарі: епідермісі.
Зовнішня частина епідермісу – це роговий шар, або захисний бар’єр шкіри. Вчені часто порівнюють структуру рогового шару з цегляною стіною. У цій аналогії клітини шкіри є цеглинками. Усе інше, включно зі шкірним бар’єром, — це розчин, який утримує все разом. Ця шар містить такі важливі поживні речовини, як холестерин, кераміди та жирні кислоти. Разом ці сполуки називають «природним зволожуючим фактором» шкіри, оскільки вони допомагають підтримувати зволоження та живлення глибших шарів шкіри.
Шкірний бар’єр – це зовнішній шар вашої шкіри, який служить захисним екраном для вашого обличчя.
Які основні функції шкірного бар’єру?
Шкірний бар’єр має кілька функцій, багато з яких пов’язані з вашим здоров’ям. Серед усіх обов’язків шкірного бар’єру дослідники загалом сходяться на тому, що він виконує три основні функції:
- захист вашого тіла від зовнішніх стресових факторів, таких як забруднення та ультрафіолетове випромінювання,
- утримання води для підтримки зволоження вашого тіла та шкіри
- транспортування життєво важливих поживних речовин до вашої шкіри.
Ваш шкірний бар’єр також є основним визначальним фактором того, наскільки здоровою та рівною виглядає ваша шкіра. Якщо у вас міцний шкірний бар’єр, він зможе ефективно утримувати воду, залишаючи вашу шкіру зволоженою, гладкою та еластичною. Це також допоможе відбити агресори навколишнього середовища і зменшити схильність до таких проблем зі шкірою, як чутливість і подразнення.
Якщо ваш шкірний бар’єр не працює належним чином, ваша шкіра буде вразливою до пошкоджень. Вона буде більш схильною до зневоднення або трансепідермальної втрати води, що призведе до тьмяного сухого вигляду.
Що може спричинити слабкий шкірний бар’єр?
Було б майже неможливо перерахувати кожне потенційне джерело порушення шкірного бар’єру; все, від вашої генетичної структури до способу життя, може впливати на здоров’я шкірного бар’єру.
Одними із найважливіших факторів що впливають на зихисний бар’єр шкіри є:
- куріння
- нестача сну
- стрес
- забруднення
- вітер та ексремальна зміна погоди
- УФ-випромінювання
- часте миття рук та обличчя
Навіть ваш вік може вплинути на ваш шкірний бар’єр: рівень церамідів значно знижується з віком, тому здатність нашої шкіри утримувати вологу з часом також стає під загрозою.
Але, як правило, найсерйознішої шкоди завдає використання занадто жорстких продуктів, таких як зернисті пілінги, інтенсивні кислоти та сульфати. Коли ваш шкірний бар’єр не має ефективного балансу жирів, зволоження та гідратації, які роблять вашу шкіру пружною, повною та пухкою.
Уникнення цих стресових факторів може захистити ваш шкірний бар’єр і, у свою чергу, сприяти здоровому вигляду.
Як дізнатися, що ваш шкірний бар’єр пошкоджений?
Порушення основних функцій шкірного бар’єру може проявлятися кількома способами, зокрема:
- сухість шкіри та тьмяність,
- лущення та чутливість
- висипання та запалення
- гіперпігментація
- сповільнене загоєння ран
- шкірні інфекції
- Розацеа та екзема. Ці стани частково спричинені генетичним дефектом шкірного бар’єру. Однак додаткове зовнішнє пошкодження шкірного бар’єру може спричинити загострення цих захворювань.
Ще один із маркерів який зустрічається часто – коли ви наносите на шкіру зволожуючий крем, який ви зазвичай терпите, але він починає подразнювати та пекти під час нанесення.
Чи відновлюється шкірний бар’єр сам?
Пошкоджений шкірний бар’єр зазвичай може відновитися протягом двох тижнів, залежно від пошкодження, але лише якщо ви припините використовувати всі відлущувачі (навіть кислоти та ретиноїди) і натомість перейдете на ніжні, заспокійливі засоби.
Якщо ви будете дотримуватися тієї самої процедури, яка спочатку призвела до пошкодження бар’єру, ви не побачите результатів. Але з часом і з більш простим розпорядком ваш шкірний бар’єр знову почне нормально функціонувати, відбиваючись від подразників і потенційних стресових факторів, щоб зберегти вашу шкіру зволоженою та здоровою.
Чи варто робити пілінг, якщо мій шкірний бар’єр пошкоджено?
Вам слід уникати відлущування хімічними та фізичними ексфоліантами (включно з ретинолом, AHA та BHA, а також вітаміном С) протягом двох-трьох тижнів після того, як ви помітите, що ваш шкірний бар’єр пошкоджений. Після того, як подразнення зменшуються протягом наступних двох-трьох тижнів, ви можете знову додати один який-небудь хімічний ексфоліант (наприклад, полігідроксикислоти, PHA, найм’якші кислоти) один день на тиждень протягом наступних двох-трьох тижнів.
Як відновити шкірний бар’єр?
Ключ до здорового шкірного бар’єру — це зцілення його за допомогою простого догляду за шкірою та використання насичених зволожуючих засобів.
Використовуйте ніжний (але ефективний) засіб для очищення шкіри. Ідеальна процедура очищення видаляє макіяж, дрібні частинки та забруднення, не пошкоджуючи шкіру.
Дотримуйтеся м’якої та зволожуючої процедури принаймні два-три тижні, перш ніж знову додавати відлущування один або два рази на тиждень (загалом, навіть із здоровим шкірним бар’єром ви повинні використовувати ексфоліанти максимум тричі на тиждень).
Ваш догляд за шкірою має включати ніжне вмивання обличчя вранці та ввечері, потім зволожуючу сироватку для обличчя, а потім, що найважливіше, насичений крем, що відновлює бар’єр.
В ідеалі ваш догляд за шкірою має бути наповнений продуктами, які містять цераміди та зволожувачі, що відновлюють бар’єр, місцеві цераміди імітують зволожувальні функції вашої шкіри, щоб утримувати гідратацію, тоді як зволожувачі (наприклад, гіалуронова кислота та гліцерин) «витягують воду» молекули від дерми до епідермісу, щоб зберегти вашу шкіру зволоженою».
Вам також слід віддати перевагу інгредієнтам, які вже містяться у вашій шкірі, наприклад сквалан і сечовина, або інгредієнтам, які імітують ці ліпіди, наприклад, олія жожоба. І, як завжди, намагайтеся уникати продуктів, наповнених ароматизаторами, ефірними оліями та сульфатами, які можуть подразнювати шкіру та з часом порушувати шкірний бар’єр.
Крем для відновлення бар’єру
Одне з основних завдань крему, що відновлює – зміцнити\відновити захисний бар’єр шкіри, заповнивши дефіцит його основних структурних компонентів ліпідів. До них відносяться цераміди, жирні кислоти, які, немов невидима мантія, захищають шкіру і не дозволяють втрачати надмірну кількість вологи.
Крем для зміцнення захисного бар’єру з церамідами Needly Crossbarrier Cream створений на основі комплексу подвійного зволоження Crossbarrier Complex, що складається з церамідів, жирних кислот та пантенолу. Саме цей комплекс розроблено виробником Needly для зміцнення захисних функцій шкіри, захисту її від шкідливих зовнішніх факторів, живлення та боротьби простих старінь.
Needly Crossbarrier Cream 80 мл
Крем для зміцнення захисного бар'єру з церамідами
Зволожуючий крем для обличчя Atopalm MLE Cream спрямований на інтенсивне відновлення шкіри, підвищення її захисних функцій. Має потужну антикосідантну дію. Крем створений за технологією Multi Lamellar Emulsion (MLE®), яка посилює шкірний бар’єр та підвищує захисні функції шкіри.
Відновлюючий крем з керамідами COSRX Balancium Comfort Ceramide Cream допомагає усунути сухість і лущення, інтенсивно живить шкіру і зміцнює захисний ліпідний бар’єр, який запобігає агресивному впливу зовнішніх факторів на клітини епідермісу.
Крем Round Lab 1025 Dokdo Cream інтенсивно зволожує протягом 24 годин, усуває сухість та відновлює зневоднену шкіру, розгладжує та живить. Крем заспокоює, згладжує нерівності рельєфу, пом’якшує лущення та зміцнює захисний гідроліпідний бар’єр, який запобігає випару вологи та проникненню шкідливих речовин в епідерміс.
Сонцезахист для відновлення шкірного бар’єру
І останнє, але не менш важливе у вашій повсякденній рутині — це найважливіший крок у підтримці вашої шкіри фізично здоровою та здоровою на вигляд: сонцезахисний крем SPF.
Окрім захисту вашої шкіри від болісних сонячних опіків, сонцезахисний крем SPF допомагає зменшити ризик раку шкіри. Це також один з найефективніших засобів у вашому арсеналі засобів по догляду за шкірою проти старіння, оскільки дослідження показують, що приблизно 80% старіння шкіри є результатом УФ-випромінювання.
Ви, звичайно, чули фразу «Ваша шкіра — найбільший орган у вашому тілі». Ключовим тут є те, що ваша шкіра є частиною вашого тіла. Те, що ви їсте, скільки ви спите та як ви знімаєте стрес, впливає на ваше загальне здоров’я та здоров’я шкіри.
Ваш шкірний бар’єр – це дорогоцінний друг, який захищає вас від усього поганого у світі, а також утримує необхідну для життя воду. Хоча наше зовнішнє середовище та різні агресивні процедури догляду за шкірою негативно впливають на наш шкірний бар’єр, нова хвиля засобів для догляду за шкірою, які не пошкоджують шкірний бар’єр, — це можливість перезавантажити догляд за шкірою з новим фокусом на створенні функціональної, ніжної, ефективної та приємної процедури.